Melisa NAYIR
Dyt. Melisa NAYIR Merkez Diyetisyeni

Diyetisyen Melisa NAYIR, İzmir Demokrasi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden “Üniversite Öğrencilerinde Gıda Güvencesinin Beslenme Durumu İle İlişkisi” adlı tez çalışmasını tamamlayarak 2022 yılında mezun oldu. Öğrenimi boyunca Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kemalpaşa Devlet Hastanesi, Diyet Kapımda İzmir ve özel beslenme danışmanlığı merkezlerinde gönüllü ve zorunlu stajlarını tamamladı. Üniversite eğitimi boyunca etkinlik ve organizasyon topluluklarında meslek ve kariyer etkinlikleri bazında aktif rol alarak Beslenme ve Diyetetik Kampüs Temsilciliğini sürdürdü. Popüler diyetler, hastalıklarda beslenme tedavisi, sporcu beslenmesi, sağlıklı tarifler atölyesi, hastalar ile etkili iletişim gibi sağlıklı beslenme alanında birçok eğitim ve sempozyuma katıldı. 2023 yılında; ABD Beslenme ve Diyetetik Akademisi Komisyonu, İngiltere Diyetisyenler Birliği ve Avrupa Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından onaylı eğitim programını başarı ile tamamlayarak Spor Beslenmesi Uzmanı sertifikasını aldı. Şu anda Diyet Kapımda Genel Merkez'de menü planlama, iş geliştirme ve franchise yönetimi alanlarında görev almaktadır.

Ümit VAROL
Dyt. Ümit VAROL Kocaeli Diyetisyeni

Diyetisyen Ümit VAROL, üniversite öncesi eğitimini Kayseride aldı. 2014 yılında Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden Diyabet üzerine tezini tamamlayarak mezun oldu. Öğrenimi boyunca Hastalıklarda Beslenme, Anne ve Çocuk Beslenmesi ve Kurum Beslenmesi stajlarını yaptı. Sporcu Diyetisyenliği, Diyabette Beslenme ve Ağırlık Yönetimi konulu sempozyumlara katıldı. Askerlik görevini yedek subay olarak Ankara GATAda yaptı. Buradaki görevi sırasında poliklinik ve Kalp Damar, Kardiyoloji, KBB, Dahiliye, Üroloji ve Genel Cerrahi kliniklerinde hizmet verdi. Sonrasında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde kurum mutfağında yönetici diyetisyen olarak çalıştı. Şu anda Diyet Kapımda Kocaeli mutfak yönetimi ve üye takibini gerçekleştirmektedir.

Nur İlayda TÜYSÜZ
Dyt. Nur İlayda TÜYSÜZ İstanbul Diyetisyeni

Diyetisyen Nur İlayda TÜYSÜZ Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden, Yetişkin Bireylerde Verilen Beslenme Eğitiminin Bilgi Düzeyine Etkisi konulu tez çalışmasını tamamlayarak başarıyla mezun oldu. Lisans eğitimi süresince Medipol Mega Hastanesi ve Medipol Sefaköy Hastanesi’nde Dahiliye, Onkoloji, Endokrinoloji, Gastroenteroloji, Çocuk kliniklerinde, Diyet Kapımda İstanbul mutfak ve özel beslenme danışmanlığı merkezlerinde gönüllü ve zorunlu stajlarını tamamladı. Öğrencilik dönemi boyunca Sporcu beslenmesi, Psikolojinin beslenme durumuna etkisi, Yeme bozuklukları,Anne ve Çocuk beslenmesi, Diyabette Beslenme,Paleolitik Diyet,Ketojenik Diyet,Şeker bağımlılığı gibi seminer ve eğitimlere katıldı. Şu anda Diyet Kapımda İstanbul’da mutfak yönetimi ve üye takibini gerçekleştirmektedir.

Ceren ALSANCAK
Dyt. Ceren ALSANCAK Adana Diyetisyeni

Diyetisyen Ceren ALSANCAK, İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden ‘Yetişkin Bireylerde Sağlıklı Diyet ve Terapötik Yaşam Tarzı Diyeti Özelliklerinin Diyetin Fitokimyasal İçeriği ile Kardiyovasküler Hastalık Riskinin Değerlendirilmesi’ adlı tez çalışmasını tamamlayarak 2022 yılında mezun oldu. Öğrenim hayatı boyunca Ç.Ü. Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi, Başkent Üniversitesi Adana Uyg. ve Araşt. Merkezi ve özel beslenme danışmanlığı merkezlerinde zorunlu ve gönüllü stajlarını tamamladı. Üniversite öğrenimi sırasında E- Bebek Emzirme Destek Projesi kapsamında anne ve anne adaylarına bebeklerin gelişimi ve beslenmesi konusunda eğitim ve danışmanlık hizmeti sunmuştur. Beslenme uzmanlığı ve emzirme danışmanlığının yanı sıra 2022 yılından itibaren Anadolu Üniversitesi’nde aşçılık bölümünde öğrenim hayatına devam etmektedir. Şu anda Diyet Kapımda Adana mutfak yönetimi ve üye takibini gerçekleştirmektedir.

Gizem KARAGÖZ VAROL
Dyt. Gizem KARAGÖZ VAROL Kocaeli Diyetisyeni

Diyetisyen Gizem KARAGÖZ, Medipol Üniversitesi Beslenme Ve Diyetetik bölümünden Yetişkin Bireylerde Beslenme Durumlarına Ve Depresyon Belirtilerine Göre Bağırsak Sağlığının İncelenmesi konulu tez çalışmasını tamamlayarak 2019 yılında başarıyla mezun oldu. Yaz döneminde Diyet Kapımda Kocaelide zorunlu ve gönüllü staj dönemini gerçekleştirdi. Eğitim süreci boyunca Kocaeli Devlet Hastesi Dahiliye, Onkoloji, Nütriyon, Genel Cerrahi, Nöroloji bölümlerinde, Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk endokrinoloji, nefroloji, gastroenteroloji, Kadın-doğum bölümlerinde ve Merkez mutfakta staj dönemini gerçekleştirdi. Sporcu Beslenmesi, Çocuk Beslenmesi, Diyabette Beslenme, Beslenmede Gıda Güvenliği gibi bir çok seminer ve eğitime katıldı. Şu anda Diyet Kapımda Kocaeli mutfak yönetimi ve üye takibini gerçekleştirmektedir.

Simay BALBAKAN
Dyt. Simay BALBAKAN İzmir Diyetisyeni

Diyetisyen Simay BALBAKAN, Ege Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden “Covid-19 ve Beslenme İlişkisi” konulu tez çalışmasını tamamlayarak mezun oldu. Öğrenim hayatı boyunca Hastalıklarda Beslenme, Anne ve Çocuk Beslenmesi, Endokrinoloji, Genel Cerrahi, Gastroenteroloji, Kardiyoloji, Onkoloji, Psikiyatri, ve Toplu Beslenme Sistemleri alanlarında zorunlu stajlarını tamamladı. Bunların yanında özel beslenme danışmanlığı kliniklerinde gönüllü stajlarını yaptı. Mezun olduktan sonra özelikle psikoloji ve beslenme üzerine çalışarak Yeni Asır ve Beslenme Akademisinde makaleler yazdı. Sporcu Beslenmesi, Psikodiyet, Endokrinoloji, Beslenme ve Mikrobiyata Sağlığı, İş Güvenliği ve Gıda Güvenliği alanlarında birçok seminere katıldı. Şu anda Diyet Kapımda İzmir’de mutfak yönetimi ve üye takibini gerçekleştirmektedir.

Fatma ÜNBAL
Dyt. Fatma ÜNBAL Ankara Diyetisyeni

Diyetisyen Fatma ÜNBAL, Selçuk Üniversitesi Beslenme Ve Diyetetik bölümünden 'Lise Öğrencilerinde Medya Araçlarının Beslenme Alışkanlıkları Üzerine Etkisi' adlı tezini tamamlayarak 2020 yılında mezun oldu. 2021 yılında Ankara Üniversitesi Gıda Hijyeni ve Teknolojisi anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Üniversite eğitimi süresince Diyabetli Çocuklar Vakfı'nın yürütmüş olduğu Arkadaşım Diyabet Kampı ve Metobalizma Hastalıkları Vakfı'nın yürütmüş olduğu PKU Kampı'nda diyet ekibi görevlisi olarak yer aldı. Zorunlu yaz stajını Almanya/Köln Naturheilpraxis Arslan diyet kliniğinde tamamladı. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji, Endokrinoloji, Gastroenteloji, Dahiliye, Onkoloji, Kalp Ve Damar Hastalıkları, Nütrisyon, Çocuk Kliniği bölümlerinde; Kurum mutfağında, Konya Selçuklu Aile Sağlığı Merkezi'nde zorunlu stajlarını tamamladı. Şu anda Diyet Kapımda Ankara mutfak yönetimi ve üye takibini gerçekleştirmektedir.

Gamze AKBAŞ
Dyt. Gamze AKBAŞ Bursa Diyetisyeni

Uzman Diyetisyen Gamze AKBAŞ, 2018 yılında ‘Çocuklarda Bilgisayar Oyun Bağımlılığının Obezite ile İlişkisi’ adlı teziyle İstanbul Biruni Üniversitesi’nden mezun oldu. ‘Besinlerdeki Fonksiyonel Bileşenler’ başlıklı semineri yazdı ve sundu. 2016 yılında, Hollanda’da, Maastricht University Department of Human Biology and Movement Science’ta (NUTRIM) Egzersiz Beslenmesi üzerine Erasmus stajı yaptı. Öğrenciliği sürecinde hem yurt içinde hem yurt dışında, yetişkin hastalıklarında beslenme, çocuk hastalıklarında beslenme, kurum beslenmesi alanlarında staj deneyimleri oldu. Bilimsel gelişmeleri yakından takip etme adına aktif olarak kongrelere ve söyleşilere katıldı. 2022 yılında Uludağ Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Antrenörlük Eğitimi Bölümü Yüksek Lisans programından, ‘Egzersizin İştah Düzenleyici Hormonlar ve Besin Alımı Üzerine Etkilerinin İncelenmesi: Sistematik Derleme’ başlıklı tezi yazarak mezun oldu ve ‘Uzman’ ünvanını aldı. Tezini, Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi, Antalya’da sözlü bildiri olarak sundu. Yüksek Lisans eğitimi süresince akademik yayınlar yaptı ve çalışmalarına halen devam etmektedir. 2018’den bu yana klinik, spor merkezi, sağlık turizmi, wellness diyetisyenliği alanlarında iş deneyimleri oldu. Eş zamanlı olarak 2018’den beri Online Beslenme Danışmanlığı hizmetini yürütmeye devam etmektedir. Şu anda Diyet Kapımda Bursa’da mutfak yönetimi ve üye takibini gerçekleştirmektedir.

Yaren KORKMAZ
Dyt. Yaren KORKMAZ Mersin Diyetisyeni

Diyetisyen Yaren KORKMAZ, Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden ‘Sosyal Medyanın Yetişkin Bireylerde Beden Algısı Üzerine Etkisi’ adlı tez çalışmasını tamalayarak mezun oldu. Öğrenimi boyunca Ankara Üniversitesi Cebeci Çocuk Hastanesi, Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi, Forum Yaşam Hastanesi, Hasan Arslan Toplum Sağlık Merkezi diğer özel beslenme danışmanlığı merkezlerinde gönüllü ve zorunlu stajlarını tamamladı. Üniversite eğitimi boyunca bölümüyle alakalı birçok seminer, eğitimlere katıldı. Erasmus Öğrenim Hareketliliği ile eğitiminin bir dönemini Porto Üniversitesi’nde tamamladı. Beslenme ve Diyetetik Vaka Okulu, Fitness Beslenmesi Uzmanlığı, Beslenme ve Diyetetik Zirvesi etkinlikerine katılarak yetişkin, çocuk ve sporcu beslenmesi, klinik beslenme tedavisi ve uygulamaları eğitimlerini aldı. Şu anda Diyet Kapımda Mersin’de mutfak yönetimi ve üye takibini gerçekleştirmektedir.

Tuğba CONKER
Dyt. Tuğba CONKER Tekirdağ Diyetisyeni

Diyetisyen Tuğba CONKER, Kırklareli doğumlu. Lisans öncesi eğitimini Tekirdağda hemşirelik alanında tamamladıktan sonra KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde, öğün sayısının ve karbonhidratların öğünlere dengeli dağılımının tip 2 diyabet hastalığının tıbbi beslenme tedavisindeki rolünü incelediği derleme makalesiyle 2021 yılında lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Eğitim süresi boyunca Diyet Kapımda Tekirdağ şubesinde toplu beslenme alanında, İstanbul Özel Güney Hastanesinde yetişkin ve çocuk hastalıkları alanında ve Lüleburgaz Özel Balkan Hastanesinde yetişkin hastalıkları alanında mesleki uygulamalarını tamamladı. Aynı zamanda Toplu Beslenme Sistemlerinde Menü Planlama ve Catering, Mikrobiyom ve Enfeksiyon Hastalıklarında Pro/Pre/Post-Biyotikler, Eliminasyon Diyetleri ve Detoksifikasyon, Gebelikte-Bebeklikte ve Çocuklukta Beslenme, Kronik Hastalıklarda Davranış Değişikliği Tedavisi, Enteral ve Parenteral Beslenme, Kardiyovasküler Aterosklerotik Hastalıklarda Beslenme, Besin-İlaç Etkileşimi ve Uzay Beslenmesi, Bariatrik Cerrahi ve Diyetisyenliği gibi bir çok seminer ve eğitime katılarak mesleki gelişimine katkıda bulundu. Şuanda Diyet Kapımda Tekirdağ mutfak yönetimi ve üye takibini gerçekleştirmektedir.

Gülfidan KARAHAN
Dyt. Gülfidan KARAHAN Antalya Diyetisyeni

Diyetisyen Gülfidan Karahan, Antalya doğumlu. İzmir Katip Çelebi Üniversitesinden 2022 yılında; üniversitelerin sağlık fakültelerinde beslenme eğitimi alan ve almayan öğrencilerin beslenme bilgi düzeylerinin saptanması isimli tez çalışması ile mezun oldu. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Aşçılık bölümünden ise 2021 yılında mezun olmuştur. Şu anda izmir Katip Çelebi Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik anabilim dalında yüksek lisansıma devam etmektedir. Hastalıklarda Tıbbi Beslenme Tedavisi, Çocuk Hastalıklarında Beslenme, Klinikte Toplu Beslenme Sistemleri üzerinde İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi, İzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi, Menemen Toplum Sağlığı Merkezinde stajlarını tamamladı. Şu anda Diyet Kapımda Antalya mutfak yönetimi ve üye takibini gerçekleştirmektedir.

×
Diyetisyene Sor

Aklına takılan sorular için diyetisyene sor.